TransFax

סרטי קולנוע

אבינו

במאי - מני יעיש

עובדיה רחמים הוא המאבטח הכי חזק ובלתי מנוצח שיש בת"א .בערב הוא עובד במועדון "שמיים" מועדון מזרחי קשה ואלים , ובבוקר הוא עובד בהובלות . החלום הכי גדול של עובדיה זה להיות אבא הוא מנסה כבר 5 שנים להכניס את אשתו רחל להריון הם בטיפולים תפילות ומה לא.... אך עדיין אין ילד .

המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה

במאי - גלעד אמיליו שנקר


מה מתרחש מאחורי הדלתות הנעולות של המועדון הסודי המיועד לנשים בלבד?
החוק הראשון: האהבה אסורה.
כשסופי מתאהבת בגבר מסתורי עליה להחליט בין הסיכוי האחרון לאהבת אמת לבין נאמנותה למועדון.

הרחק מהיעדרו

בימאית - קרן ידעיה

משה ותמי הם זוג. חיים יחד ממש כמו בעל ואישה. משה מבוגר, כבן חמישים ותמי בתחילת שנות העשרים שלה.
משה ותמי הם אב ובתו. חיי השגרה שלהם נראים לרגע נורמאליים ,אבל אז נחשפים החולניות העיוות והכאב.
תמי חיה בתוך כלא אותו יצר משה, היא נתונה למצבי רוחו המשתנים, מנותקת מהסביבה.
היא לא מכירה חיים אחרים אבל מהחיים האלו חייבת להיחלץ.

שקופים

במאי - מושון סלמונה

ראיד, צעיר בדואי, משתחרר משירותו הצבאי וחוזר לכפר בו גדל בפזורה. הוריו מצפים ממנו לממש את השידוך המיועד לו, למצוא עבודה מסודרת, אך לראיד תכניות משלו; הוא מעוניין להציל את עדר הצאן המשפחתי שעומד למכירה ולפתוח עסק לאירוח בדואי על אם הדרך לאילת. העניינים מסתבכים כאשר הוא מתאהב בנופר, חברתו היהודייה של בן דודו סלימן.

פרז הצעיר

במאי - ז'אק אואניש

סיפורו של המתאגרף היהודי טוניסאי, ויקטור יאנג פרז, דרך הזכייה באליפות העולם, ההתאהבות בדוגמנית ששברה את ליבו והחיים תחת השלטון הנאצי שלא הצליח לשבור את רוחו.

מעל הגבעה

במאי - רפאל נדג'רי

שאול , טכנאי מחשבים מומחה , גרוש החיי בבדידות , מנסה להיחלץ מהמצב הקשה בו הוא שרוי. שאול מקבל הזמנות עבודה רבות אך אינו מצליח לעמוד בעומס. הוא עייף , תשוש ומוזנח.
שאול במצב נפשי קשה ולא מצליח להתגבר על כך , הוא תקוע בבדידותו כשמוצאו היחיד מן המצב הן פנטזיות אותן הוא מפנטז. שאול מחליט ללכת לבקר את אביו שמעון בחיפה , שניהם בקשר רע ,שאול מאשים את אביו בכל בעיותיו ומנסה להתעמת עם אביו , שאול מחפש תשובה לבעיות הנפשיות שלו.

רווקה פלוס

במאי - דובר קוסאשווילי

זהבה בחורה בת 34, נאה ועדיין רווקה. אמא שלה חולה במחלה סופנית, ומבקשת ממנה שתכנס להריון ותביא לה נכד. זהבה מסרבת לבקשת אימה, משום שהיא רוצה להביא ילדים אך ורק מתוך אהבה עם בחיר ליבה. בתגובה אימה מפסיקה את נטילת התרופות ומחמירה את מצבה הבריאותי. מחוסר ברירה זהבה יוצאת למסע אחר הגבר שיעבר אותה.

המשגיחים

במאי - מני יעיש

על הקרע הנוצר בחבורת צעירים "ברסלבים" ,העסוקה בלכפות את אמונתה על סביבה מפוחדת, כשמנהיג החבורה, מתאהב באחת מקורבנותיהם ונכנס לתהיות ערכיות וקיומיות.

הנותנת

בימאית - הגר בן אשר

תמר, בת 35, מנהלת את הלול של המושב, לצד מערכות יחסים מיניות עם כמה מהגברים שבו. ההתנהגות שלה תקועה. גבר אחרי גבר. תמר היא גם אימן של מיקה ונעה. בנות 10 ו- 6, אשר נחשפות לאותה פעילות, בלי כישורי התמודדות. שי הוא וטרינר בן 38, בן מושב לשעבר, החוזר על מנת למכור את בית אימו המתה. הם נפגשים. הם מתאהבים. זה קסום ועשיר בסיכוי. עת מתפתח הרומן, הוא חוזר לגור בבית נעוריו, לצידן של שלושת הנשים.

אוסטרליה שלי

במאי - עמי דרוזד

ורוצלב , עיר בפולין של קרוב למיליון תושבים.

מבט על העיר מלמעלה. בין גגות רעפים אדומים טדק ילד בן 11 יושב בחלון עליית הגג וצופה בלהקת ציפורים שהתיישבה על הגג ממול. לפתע נשמעת שריקה חדה להקת הציפורים מתרוממת לאויר בבהלה, טדק נעתק מהחלון בחיפזון שולף ממחבוא מעיל עור ופורץ בריצה מהירה לחדר המדרגות וטס למטה, תוך כדי שהוא לובש את המעיל. מצטרף אליו אנדרה (אחיו הגדול כבן 14) גם הוא לבוש במעיל עור שחור......

התגנבות יחידים

במאי - דובר קוסאשווילי

סיפורה של מחלקת טירונים בשנות ה 50 . כולם בעלי מום, פיזי או נפשי ומשאת נפשם לטפס במעלה הסולם החברתי. זוהי מלחמת קיום של בודדים, מלחמה על מעמד, זהות ועצמאות. מלחמה של אנשים בגורלם.

התפרקות

בימאית - נינה מנקס

"התפרקות" משלב בתוכו ראליזם ברוטאלי בצילום שחור/לבן יחד עם סיפור אגדה סוריאליסטי אשר חוקר את חדירת האלימות לחברה הישראלית בת זמננו.
הסרט צולם בעיר המעורבת - יפו ומתאר את ההתמוטטות הערכית של איש צעיר יהודי במוצאו אל מול המציאות הישראלית .

כלת הים

בימאית - קרן ידעיה

מלי בת העשרים ומשפחתה חיים ביפו ובבעלותם מוסך. מלי אביה ואחיה עובדים בו.
גם חסן ובנו תאופיק עובדים במוסך כבר הרבה שנים. היחסים בין המשפחות נראים לכאורה טובים אבל מתחת לפני השטח רוחשים רגשות אחרים: גזענות, שנאה, קנאה...

בנא

במאי - ניב קליינר

עמוס עובד כמאשפז חולי נפש. בביתו הוא מגדל את בנו יוריק הסובל מהתנהגויות קיצוניות והתקפי זעם. יום אחד, במהלך לכידה של מיליונר השרוי בהתקף פסיכוטי, הוא מוצא את בנא, עובדת תאילנדית יפת תואר. מאחר ולבנא אין לאן ללכת, עמוס חס עליה ומביא אותה לישון בביתו. בנא מטפלת ביוריק ומנקה את הבית בתמורה ללינה ואוכל, אך ההסכם הלא כתוב בינה ובין עמוס הולך ומתעמעם והגבולות בבית מתחילים להתמוסס ולהשפיע על גורלם של עמוס, יוריק ובנא.

שבע דקות בגן עדן

במאי - עמרי גבעון

סיפורה של גליה, צעירה ירושלמית שניצלה מפיגוע תופת. היא ובן זוגה אורן נפצעו באוטובוס שהתפוצץ. גליה נכוותה כוויות קשות וסובלת מאובדן זיכרון ואילו אורן נכנס לתרדמת. הסרט נפתח עם מותו במחלקת השיקום בה שכב שנה. גליה נמצאת בתהליך ריפוי פיזי ונפשי, ומנסה לבנות מחדש את חייה שנשברו לרסיסים.
שרשרת שנשלחת אליה בתוך מעטפה ללא כתובת השולח, מוציאה אותה למסע חיפוש אחר אותן חתיכות זמן חסרות, בסופו של המסע גליה מקווה להשלים את הפאזל של אותו יום נורא.

זרובבל

במאי - שמואל ברו

יצחק הוא ילד, שחולם להיות במאי סרטים מצליח, מעין, ספייק לי של מדינת ישראל .הוא עושה סרט תיעודי על השכונה שלו ועל משפחתו המורחבת, משפחת זרובבל .
משפחת זרובבל היא משפחה מהגרים- אתיופית אופטימית החיה בשכונת עוני רווית פשע וסמים ולמרות זאת, גטה- אב המשפחה, מצליח להעניק חינוך טוב לילדיו וללכד את משפחתו סביבו.כל זאת, עד שהחיים מפתיעים אותם בשרשרת אירועים. זה מתחיל בקונפליקט, שנוצר בין הדור הצעיר לדור "המדבר" (האוכלוסייה הבוגרת) במאבק על עיצוב הזהות המשפחה היהודית- אתיופית בישראל, שבחלקה הגדול מושפע ממעמדה החברתי בישראל כאזרחים סוג ב.

וסרמיל

במאי - מושון סלמונה

וסרמיל מספר את סיפורם של שלושה נערים בשכונה בבאר שבע המחפשים את דרכם בין תקווה לייאוש, במציאות חיים קשה כאשר חבל ההצלה היחיד הנראה לעין הוא הכדורגל.
שלומי חי עם אמו האלמנה, אחותו הקטנה ואב חורג, עובד כשליח בפיצריה.
עדיאל, בן הקהילה האתיופית, מטפל באחיו הקטן ובאמו החולה.
דימה, בן למשפחת עולים מרוסיה אביו מובטל ואימו מפרנסת את המשפחה בעבודות נקיון.

תהילים

במאי - רפאל נדג'רי

הסרט מתרחש בירושלים בימינו, בשכונה דתית שגובלת בין האזור החרדי לאזור החילוני.
מנחם פרנקל בן השש עשרה שואף להיות עצמאי, לעזוב את משפחתו ולחוות חוויות מסעירות וחדשות, לבלות עם חבריו הפרועים ועם נערות בנות גילו. אביו, אלי, מתעמת איתו ומבקש לעצב את דמותו לגבר צעיר, רציני, מאמין ובעל שאיפות לגבי עתידו.

חיי אהבה

בימאית - מריה שריידר

הסרט " חיי אהבה" מבוסס על רב המכר מאת צרויה שלו
על פניו נראה שליערה יש כל מה שאישה צעירה רוצה וצריכה: בעל אוהב, עתיד מבטיח בתחום האקדמי, דירה מקסימה ומשפחה תומכת ואוהבת. אולם הכל מתפרק לרסיסים כשהיא פוגשת את אריה, חבר ותיק של הוריה, המבוגר ממנה בשנים רבות.

לרקוד

במאי - מרק רוזנבאום

סיפורה של דבי, רקדנית בטן מתחילה, גולדי בעל המועדון בו היא רוקדת ויקי אהובה ושותפו לפשע של גולדי. השלושה חוברים יחד כדי לשדוד יהלומן אמיד.
Next Page 
דרונט בניית אתרים